Wszedł na tory chcąc popełnić samobójstwo. Zdjęty przez policjanta tuż przed nadjeżdżającym pociągiem
News will be here

Dzięki szybkiej i co najważniejsze skutecznej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich udało się zapobiec tragedii. Sprawa dotyczy młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 31-latek usiadł na torach i czekał na zbliżający się pociąg. Został odnaleziony i zdjęty przez policjantów na chwilę przed przejeżdżającą z wielką prędkością lokomotywą z wagonami. Desperat cały i zdrowy został przekazany służbom medycznym.

W sytuacjach kiedy zagrożone jest życie i zdrowie człowieka nie może być mowy nawet na najmniejszy błąd. Policjanci i funkcjonariusze pozostałych służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wiedzą, że liczy się szybka i profesjonalna reakcja w sytuacji zagrożenia.

Tak było w ostatnią niedzielę (29 września br.) w Dobiegniewie. Według informacji przekazanej od rodziny młodego mężczyzny wynikało, że ten zostawił informację, w której informował, że chce odebrać sobie życie. Policjanci szybko ustalili, że jednym z miejsc, w którym 31-latek może przebywać są okolice torów kolejowych. Już kilka minut po zgłoszeniu policjanci byli w rejonie przejazdu kolejowego w Dobiegniewie i dworca PKP. Tutaj jednak nie było żadnego śladu po desperacie. W tedy interweniujący policjanci podjęli decyzję o rozdzieleniu się. Jeden z mundurowych korzystając z radiowozu patrolował rejon torów, natomiast drugi policjant pobiegł pieszo wzdłuż torowiska w kierunku miejscowości Mierzęcin. Taka decyzja była związana ze słabą widocznością, którą ograniczały intensywne opady deszczu. Po przebiegnięciu około półtora kilometra policjant, zauważył siedzącego na torach mężczyznę. Jego wygląd odpowiadał rysopisowi przekazanemu w zgłoszeniu. Mimo widoku interweniującego policjanta desperat nie miał zamiaru zejść z torów. Mimo że sytuacja nie była łatwa, funkcjonariusz ściągnął desperata w bezpieczne miejsce. Jak się okazało, był to ostatni moment na pomoc, bo chwilę później nadjechał pociąg. Policjanci doprowadzili mężczyznę do radiowozu i przekazali służbom medycznym.

 

Źródło: KPP w Strzelcach Krajeńskich

08-10-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

POŁCZYN-ZDRÓJ Pogoda

OGŁOSZENIA

FIRMY

REKLAMA P/A
REKLAMA P1 - MARAL-Hurtownia BHP

SONDA

Czy podoba Ci się portal ePołczyn.pl ?

TAK
NIE